Kuidas seadistada väline konto e-posti saatmiseks

Vaikimisi on Pangalinker konfigureeritud saatma e-posti läbi lokaalse mailisüsteemi sarnaselt PHP rakendustele. E-posti konfiguratsioon näeb sellisel juhul välja järgmine:

{
 mail:{
  smtp: {
   sendmail: true 
  }
 }
}

See seadistus ütleb, et kasutada tuleks süsteemset sendmail käsku. Kui sendmail käsk on saadaval mõne teise asukoha pealt, mida Pangalinkeri rakendus ise ei leia, võib ka selle rakenduse asukoha kaasa anda:

{
 mail:{
  smtp: {
   sendmail: true,
   path: '/usr/bin/mail'
  }
 }
}

Kui aga on vaja kasutada mailikäsu asemel välist SMTP serverit, saab seda teha seadistades serveri andmed ja märkides, et ei soovi mailikäsku kasutada:

{
 mail:{
  smtp: {
   sendmail: false,
   host: 'localhost',
   port: 25
  }
 }
}

Juhul kui SMTP server nõuab autentimist, saab need andmed samuti seadistuses ette anda. Järgnev näide kasutab Gmaili kontot e-maili saatmiseks. Gmaili puhul tuleb meeles pidada, et kui saatja aadress erineb sisseloginud kasutaja aadressist, siis Gmail asendab kirjas saatja aadressi kasutaja aadressiga.

{
 mail:{
  smtp: {
   sendmail: false,
   host: 'smtp.gmail.com',
   port: 587,
   auth: {
    user: '[email protected]',
    pass: 'salakala'
   }
  }
 }
}

Teine asi millega tuleb konkreetselt Gmaili puhul arvestada, on kahefaktoriline autentimine – kui kontol on see sisse lülitatud, siis e-posti selle parooliga saata ei saa. Selle asemel tuleks Pangalinkeri jaoks genereerida nn “rakendusepõhine parool”.

NB! Peale konfiguratsioonifaili muutmist tuleb Pangalinkeri protsess alati taaskäivitada, vastasel korral muudatused ei rakendu: service pangalink restart

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga