Pangalinkeri kasutamine Nginx virtuaalhostina

Tihti ei ole võimalik iga rakenduse jaoks eraldi serverit hankida ja sellisel juhul on mugav võimalus käivitada kõik rakendused samas serveris, aga eri domeeninimedega. Seda saab teha nii Apache, Nginxi kui ka muude veebiserveritega, mis toetavad nn. virtuaalhoste. Sellisel juhul võtab veebiserveri rakendus päringu kliendilt vastu, vaatab Host: päisekirjest soovitud domeeni ning suunab päringu edasi siis juba tegelikule rakendusele.

Ka Pangalinkerit saab jooksutada sarnaselt. Virtuaalhosti loomiseks tuleks Nginx puhul luua /etc/sites-available kausta uue virtuaalhosti konfiguratsioonifail. Faili näidise leiab Pangalinkeri kaustast setup/virtual-hosts/nginx. Kui fail on olemas, siis tuleks selles muuta ära esiteks virtuaalhosti domeeninime (nginx puhul saab põhidomeenile lisaks määrata samal real ka aliasdomeenid). Näide määrab rakenduse domeenideks pangalink.net ja www.pangalink.net, nii et kui serveri poole sellise domeeninimega pöörduda, sunab Nginx kõik need päringu edasi Pangalinkeri rakendusele.

server_name pangalink.net www.pangalink.net;

Järgmiseks tuleks kontrollida, et virtuaalhosti konfiguratsioonis olev pordi number klapiks Pangalinkeri konfiguratsioonis olevaga. Nginx saadab kõik sisenevad päringud sellele pordile, aga kui Pangalinker kuulab mõnd muud porti, siis ei jõua need päringud kunagi kohale.

Virtuaalhosti konfis:

proxy_pass http://127.0.0.1:3480;

Pangalinkeri konfis:

{
  web: {
    port: 3480
  }
}

Kui konfiguratsioon on paigas, tuleks teha virtuaalhosti failist kas sümboolne link või koopia kausta /etc/nginx/sites-enabled ning taaskäivitada Nginx.

$ cd /etc/nginx/sites-enabled
$ ln -s ../sites-available/pangalink.conf
$ service nginx reload

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga